Відмінності між версіями «Доброчинне товариство для видання загальнокорисних і дешевих книжок»

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук
м (Захист на Доброчинне товариство для видання загальнокорисних і дешевих книжок встановлено ([edit=sysop] (безстроково) [move=sysop] (безстроково)))
Рядок 10: Рядок 10:
 
що, спершу з  
 
що, спершу з  
 
[[Олександр Лотоцький|О. Лотоцьким]],  
 
[[Олександр Лотоцький|О. Лотоцьким]],  
фактично вів усі справи т-ва; серед членів були сотні українців із різних губерній. До 1917 р. т-во видало 80 популярних укр. брошур (понад 1 000 000 примірників) із сіль, госп-ва, гігієни, історії та ін. В 1904—05 т-во подавало до найвищих інституцій в імперії записки, добиваючись скасування обмеження укр. слова. Спільно з допомоговим Т-вом ім. Шевченка в Петербурзі видало перший повний «Кобзар» Шевченка (1906).
+
фактично вів усі справи т-ва; серед членів були сотні українців із різних губерній. До 1917&nbsp;р. т-во видало 80 популярних укр. брошур (понад 1&nbsp;000&nbsp;000 примірників) із сіль, госп-ва, гігієни, історії та ін. В 1904—05 т-во подавало до найвищих інституцій в імперії записки, добиваючись скасування обмеження укр. слова. Спільно з допомоговим Т-вом ім.&nbsp;Шевченка в Петербурзі видало перший повний «Кобзар» Шевченка (1906).</p></div>
 +
 
 +
<p>
 +
'''''Посилання на інші джерела на ту саму тему:'''''<br>
 +
[http://www.history.org.ua/?l=EHU&verbvar=Blahodijne_Tovarystvo&abcvar=2&bbcvar=15 e-Енциклопедія історії України: <b>Благодійне Товариство видання загальнокорисних та дешевих книг</b>.]
 +
</p>     
 +
 
 +
[[Категорія:Доброчинні товариства]]
 +
[[Категорія:Підтримка видавництва]]

Версія за 19:53, 12 листопада 2009

Енциклопедія Українознавства

Благодійне Товариство видання загальнокорисних і дешевих книг (Благотворительное Общество издания общеполезных и дешевых книг), вимушена важкими цензурними умовами назва видавничого т-ва укр. колонії в Петербурзі, заснованого 1898 р. з ініціятиви ген. М. Федоровського. Голови т-ва: Д. Мордовець, згодом О. Русов, пізніше П. Стебницький, що, спершу з О. Лотоцьким, фактично вів усі справи т-ва; серед членів були сотні українців із різних губерній. До 1917 р. т-во видало 80 популярних укр. брошур (понад 1 000 000 примірників) із сіль, госп-ва, гігієни, історії та ін. В 1904—05 т-во подавало до найвищих інституцій в імперії записки, добиваючись скасування обмеження укр. слова. Спільно з допомоговим Т-вом ім. Шевченка в Петербурзі видало перший повний «Кобзар» Шевченка (1906).

Посилання на інші джерела на ту саму тему:
e-Енциклопедія історії України: Благодійне Товариство видання загальнокорисних та дешевих книг.