Шерех Ю. Донцов ховає Донцова

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук

Шерех Ю. Донцов ховає Донцова.

Джерело: Юрій Шерех, «Думки проти течії» (Б. м.: Видавництво «Україна», 1949, сс. 5-42). Текст зберігає паґінацію книжки, але у ньому виправлено наявні в ній друкарські помилки.

Текст опрацювали: Вікторія Склярова, Марина Казбан, Олена Рибка та Сергій Вакуленко.

Tекстовий pdf-файл.
Заувага.

У книжках: Ю. Шерех. Пороги і запоріжжя. Література. Мистецтво. Ідеології. Т. III. Харків: Фоліо, 1998, та Шевельов Ю. Вибрані праці, Т.2. Литературознавство, К.: Вид. Дім «Києво-Могилянська Академія», 2008, першодрук подано як Юрій Шерех, «Думки проти течії. Публіцистика» (Новий Ульм: Україна, 1948, сс. 5-40).

На самій книжці Шевельова місце видання не зазначене. На обкладинці подано 1949, на титульному аркуші — 1948. Однак перед самим текстом є нотатка Шевельова такого змісту: P. S. Книжка була готова до друку в травні 1948 р. Відтоді Д. Донцов і іже з ним видали цілу купу памфлетів проти автора цих рядків. Але, леле, в них не було жадної свіжої думки, жадного арґументу. Тому нема потреби міняти будь-що в книжці. Час, що минув, тільки потвердив думки автора і — на превеликий жаль — не приніс нічого нового. Що не рухається вперед, зсувається назад. Сумно, але факт. Одразу по тому — дата: "Вересень 1949". Отже, готова до друку книжка довго пролежала, але достеменна дата публікації все-таки 1949.

(Уточнення С. Вакуленка).