Закон УД про відкриття кафедр українознавства в Харківському і Новоросійському державних університетах

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук

ЗАКОН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ПРО ВІДКРИТТЯ КАФЕДР УКРАЇНОЗНАВСТВА В ХАРКІВСЬКОМУ І НОВОРОСІЙСЬКОМУ ДЕРЖАВНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

28 вересня 1918 р.

Ухвалений Радою Міністрів закон про відкриття чотирьох кафедр українознавства в Харківському та Новоросійському державних університетах.

  1. Відкрити з 1 липня 1918 р. в Харківському та Новоросійському державних університетах три нових кафедри: історії України, історії української мови і історії українського письменства — на історико-філологічяому факультеті, та одну кафедру історії західно-руського права на правничому факультеті. Навчання цих наук обов’язкове для слухачів університетського курсу.
  2. Задля викладання вищезгаданих наук закласти на історико-філологічному факультеті дві ординатури та одну екстра-ординатуру, а на правничому факультеті — одну ординатуру.
  3. На утримання чотирьох кафедр українознавства в Харківському та Новоросійському університетах відкрити спеціальний кредит в розмірі, потрібному на утримання професорів, згідно з нормальними окладами на інших кафедрах.

Голова Ради Міністрів Ф. Лизогуб

Міністр народної освіти та мистецтва сенатор М. Василенко

На документі перед його текстом помітка:

«Затверджую Павло Скоропадський 28 вересня 1918 р. м. Київ.

Посвідчив: За Державного секретаря Микола Могилянський»

Державний Вістник.— 1918.— 5 жовт.

Подано за Національні відносини в Україні у ХХ ст. Збірник документів і матеріалів. Київ: Наукова думка, 1994 — стор. 84-85.