Витяг із закону УД про заснування Кам’янець-Подільського державного українського університету

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук

ВИТЯГ З ЗАКОНУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ПРО ЗАСНУВАННЯ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

17 серпня 1918 р.

Ухвалений Радою Міністрів закон про заснування Кам’янець-Подільського державного українського університету.

  1. Заснувати з 1 липня 1918 р. в місті Кам’янці-Подільському державний український університет в складі чотирьох факультетів, причому в 1918 р. відкрити в цьому університеті факультети історико-філологічний, фізико-математичний з двома відділами — математичним та природничо-історичним.
  2. Відкрити цей університет, поки будуть видані нові устави й штати українських університетів, на підставі сили загального статуту і штату російських університетів 23 серпня 1884 р. з тими доповненнями і змінами, що потім до них були видані, а також на підставі слідуючих правил:
    а) викладовою мовою в Кам’янець-Подільському державному українському університеті є мова українська, але по проханню факультетів, з дозволу міністра народної освіти, в окремих випадках можливо читання лекцій і російською мовою;
    б) перший ректор Кам’янець-Подільського державного українського університету, перші декани факультетів, а також увесь склад професорів першого курсу призначаються міністром народної освіти, в такий же спосіб закладаються й два других факультети Кам’янець-Подільського університету.

На документі перед його текстом помітка:

«Затверджую Павло Скоропадський 17 серпня 1918 р. Київ.

Посвідчив: Державний секретар сенатор Сергій Завадський»


Державний Вістник.— 1918.— 29 серп.

Подано за Національні відносини в Україні у ХХ ст. Збірник документів і матеріалів. Київ: Наукова думка, 1994 — стор. 83-84.