Слово

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Версія від 23:56, 19 листопада 2009, створена Victor Kubai (обговореннявнесок) (Створена сторінка: =Довідник з історії України= <div style="background-color:#BBFFFF"> <p><b>«СЛОВО»</b> — <ol> <li> Суспільно-…)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Довідник з історії України

«СЛОВО» —

  1. Суспільно-політична і літературна газета русофільського (москвофільського) спрямування. Виходила у Львові в 1861-87 (до 1872 — двічі на тиждень, пізніше — тричі). Засновник і перший редактор Б. Дідицький, згодом --- В. Площанський (1871-87). «С.» друкувалося етимологічним правописом («язичієм») за матеріального сприяння М. Качковського і митрополита Г. Яхимовича. З 1876 газета фінансувалася російським урядом, що позначилося на її політичному спрямуванні і відповідно призводило до конфліктів з австро-угорською владою, котра часто конфісковувала як окремі матеріали, так і цілі випуски видання. Популярністю користувалися ряд додатків до «С.», зокрема, «Галичанин», «Письмо до Громады» та ін. У «С.» друкувалися спогади Б. Дідицького, праці Я. Головацького, А. Петрушевича, А. Добрянського. Багатий інформаційний матеріал поданий у «С.» служить цінним джерелом для дослідження історії Галичини, вивчення народного і політичного життя другої пол. 19 ст.
  2. Щотижнева газета, орган УСДРП. Виходила у 1907-09 у Києві. До редакційної колегії входили М. Порш, С. Петлюра, В. Садовський, Я. Міхура. Публікувалися статті, в основному, на соціально-політичну тематику. Під назвою «С.» виходило ряд ін. українських періодичних видань, зокрема: двотижневик у Вінніпегу (1904-05); орган УСДРП, один номер у жовтні 1915 (ред. В. Винниченко і Ю. Тищенко); щоденна газета у Кам'янці-Подільському (1920: ред. Котляренко) та ін.

Посилання на інші джерела на ту саму тему:
Вікіпедія: Слово (видання).

А. Середяк (Львів).

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE_%28%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%29