Бібліотека

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук

В бібліотеці зібрано книжки, що безпосередньо стосуються теми сайту. Всі книжки, дотичні до теми, мають посилання на інші мережеві джерела (якщо такі є) безпосередньо у текстах сайту та/або у списку джерел. Книжки подано у форматах djvu та pdf, аби ними користуватися, треба мати в комп’ютері відповідні програми-в’юери (посилання на завантажування таких безплатних програм тут).

У форматі pdf подано книжки в текстовій формі, а у форматі djvu — заскановані образи книжок (цей формат дає змогу мати значно менший, порівняно з pdf, розмір файлу, без гіршання якости образу).

Технологія djvu дає змогу мати у файлі текстовий шар, пов’язаний з образом (так званий OCR-шар). Тобто, користувач може виділити на образі текст, скопіювати його і вставити у текстовий процесор, наприклад у Word. Цей текст не має форматування (тобто втрачено шрифтове оформлення) і не вичитаний. Користувач мусить ретельно його вичитати і відтворити відповідні форматування згідно з образом тексту. Файли, що мають OCR-шар, мають позначку +OCR. Крім того більшість великих файлів мають інтерактивну навігацію. Переважно це зміст книжки, або, у деяких випадках, поширений зміст. Навігація дає змогу одним клацом клавіші мишки потрапити на потрібний розділ. Усі такі файли мають позначку +Zmist або +nav.

Книжки у форматі pdf переважно сформатовано не за поліграфічними вимогами, а так, аби сторінки тексту відповідали друкованому ориґіналові. Завдяки цьому можна легко знайти відповідне посилання чи зробити посилання, не маючи під руками друкованого джерела.

Для тих, хто хоче зробити електронну копію книжки, коротка інструкція та посилання на сайти з цієї тематики та потрібні програми тут.

ШУКАТИ КНИЖКИ ТРЕБА ЗА КАТЕГОРІЯМИ «Бібліотека» ТА «Тематичний покажчик_біб».
НОВІ НАДХОДЖЕННЯ дивитися у підкатегорії "Нове" категорії "Бібліотека".