Відмінності між версіями «Український правопис. (Проект видання четвертого). 1938р. Передмова.»

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: <div style="background-color:#FFE7BA"> ==Український правопис. (Проект видання четвертого). К.: Держ. учбово-…)
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 18:07, 10 лютого 2011

Український правопис. (Проект видання четвертого). К.: Держ. учбово-педагогічне вид-во "Радянька школа" 1938р.

Титул.

ВІД ДЕРЖАВНОЇ ПРАВОПИСНОЇ КОМІСІЇ

14 травня 1938 року Рада Народних Комісарів УРСР затвердила Державну правописну комісію для розгляду проекту змін українського правопису і зобов'язала Державну правописну комісію розглянути додатки й зміни до правопису та подати його в зміненому вигляді на затвердження РНК.

Проект змін українського правопису опрацював Інститут мовознавства Академії Наук УРСР. Завданням цього перегляду правопису було насамперед ліквідувати націоналістичні перекручення і виправити помилким {так у тексті - ВК} українського правопису. Крім того, перед Інститутом мовознавства стояло завдання внести до правопису додатки і виправлення, яких вимагає наша життьова практика.

В процесі попереднього перегляду проекту змін до українського правопису, опрацьованого Інститутом мовознавства, Державна правописна комісія внесла в нього ряд поправок і редакційних змін. Проект інституту залишився все ж у своїй основі незміненим.

В основних своїх пунктах проект уже відомий через пресу радянській громадськості, і в пресі з'явилися вже критичні зауваження до нього. Публікуючи тепер проект нового видання українського правопису для широкого громадського обговорення, Державна правописна комісія сподівається одержати від радянської громадськості критичні зауваження до проекту, а також практичні пропозиції, зв'язані з поліпшенням наших правописних норм, одержавши ці матеріали. Державна правописна комісія приступить до остаточного редагування нового видання українського правопису.

Зауваження надсилати: Київ, бульвар Шевченка, № 14, Народний Комісаріат Освіти, кімната 45, Державній правописній комісії.

ДЕРЖАВНА ПРАВОПИСНА КОМІСІЯ