Витяг із закону УД про перетворення Київського народного університету в Київський державний український університет

Матеріал з Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови
Перейти до: навігація, пошук

ВИТЯГ ІЗ ЗАКОНУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ПРО ПЕРЕТВОРЕННЯ КИЇВСЬКОГО НАРОДНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ

17 серпня 1918 р.

Ухвалений Радою Міністрів закон про перетворення Київського народного українського університету в Київський державний український університет.

  1. З 1 липня 1918 р. Київський український народний університет, який відкрито 5 жовтня 1917 р. в складі трьох факультетів, перетворити в Київський державний український університет в складі чотирьох факультетів: історико-філологічного, фізико-математичного, правничого й медичного.
  2. Викладовою мозою в Київському державному українському університеті є мова українська.
    Примітка. По проханню факультетів, з дозволу міністра народної освіти, в окремих випадках можливо читання лекцій і російською мовою.
  3. Всі студенти Київського українського народного університету залічуються в студенти Київського державного українського університету, з зарахуванням прослуханих предметів та складених іспитів. Вільні слухачі Київського українського народного університету залічуються також вільними слухачами Київського державного університету.
    Примітка 1. Всі студенти, які не мають «атестатів зрілості», мусять представити цей атестат до часу одержання диплому, без чого диплом не видається.
    Примітка 2. Новий прийом студентів переводиться згідно з правилами, однаковими для других державних університетів України.

Голова Ради Міністрів Ф. Лизогуб

Міністр освіти М. Василенко

На документі перед його текстом помітка:

«Затверджую Павло Скоропадський

17 серпня 1918 року. Київ.

Посвідчив: Державний секретар сенатор Сергій Завадський»

Державний Вістник.— 1918.— 29 серп.

Подано за Національні відносини в Україні у ХХ ст. Збірник документів і матеріалів. Київ: Наукова думка, 1994 — стор. 82-83.